Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları

Yoğun bir iş hayatından sonra güzel bir tatil yapmak tabii ki hepimizin hayali. Bunun için bütçeler ayarlanır, tüm planlar yapılır, gidilecek yerler seçilir ve o gün iple çekilir. Tatil planları yapılırken ise konusunda dikkatli davranmak gerekiyor mutlaka.

Uçak biletlerimizi ucuza getirmek

Bütçeye en uygun bileti bulmak ve sorunsuz bir şekilde seyahat edebilmek için iyi bir araştırma yapmanın faydası olacaktır şüphesiz. Özellikle yurt dışı seyahatlerinde turizm şirketleri tarafından yapılan kampanyaları takip etmeye ve ona göre tercihlerimi belirlemeye çalışıyorum.

ucuz bilet 1 - Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları

Uçma planları yaparken bilet seçimini son güne bırakmayın

Bilet fiyatları tüm ulaşım sektörlerinde farklılık gösteriyor. Otobüs biletleriyle, uçak bileti arasında doğal olarak ciddi farklar oluyor. Fakat; kampanyaları yakaladığınız zaman neredeyse otobüs bileti fiyatına seyahat etmek mümkün olabiliyor. Tur şirketlerinin her yıl düzenli gerçekleştirdiği kampanyalı ve indirimli biletleri tam anlamıyla havada kapılıyor. O yüzden yakından takip etmek çok faydalı.

Sadece kampanyalar bile takip edildiğinde her gelir grubundan insan rahatlıkla uçak seyahatine çıkabiliyor. O yüzden uçak ile seyahat bir lüks olmaktan çıkmış durumda. En uygun uçak bileti alabilmenin ise birkaç püf noktası var.

İlk ve en önemlisi, seyahate çıkılacak tarih tam olarak kesinleştirildikten sonra bileti ayırtmaktır.

Bu işlemi ne kadar erken gerçekleştirirseniz, biletinizi o kadar ucuza alma imkanınız olacaktır. Bir diğeri ise; seyahat edeceğiniz firmaların fiyatlarını karşılaştırarak, ekonomik sınıfı uçak bileti fiyatının en uygun olduğu firmayı seçmektedir. Böylece bütçenize en uygun bileti bularak seyahat edebilirsiniz.

ucuz bilet 2 - Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları

Uçak bileti konusunda sadece şansınız yetmeyebilir

Eskiden hatırlıyorum uçak bileti fiyatları ciddi anlamda zirve yapmıştı ve ondan dolayı herkes hava yolları seyahatlerine alternatif arıyordu. Fakat, artık çok uygun fiyatlarla uçan binlerce kişi görüyoruz. Hava taşımacılığı sektörüne giren her yeni firma kendine pastadan pay almak istiyor ve gerçekten mükemmel indirimler yapıyorlar. Özellikle konusuna dikkatinizi çekmem gerekiyor. Bu biletin, yaklaşık 1 ay önce alınması gerekmekte. Böylece hem seyahat hazırlığı için bolca vakit olacak hem de uçak bileti bulamama derdiniz ortadan kalkacak. Ancak bir dezavantajı da söz konusu; bu bilet alındığında iptali ve ertelenmesi söz konusu olmuyor. Rezervasyonunuz öncesinde ince eleyip, sık dokumak gerekiyor bu yüzden. Ucuz uçak bileti yakalayacağım derken başınıza dert almayın 🙂

CEVAP YAZ

Yorumunuzu yazın
İsminizi buraya girin