Satın Almaya Değer 4 Gezi Ekipmanı

Başta çok kolay olduğu düşünülse de, gerçekten işe yarayan bir bulabilmek oldukça zor. Güneş ışığıyla şarj olan bir powerbankin telefonumu tam 3 günde doldurması, özellikle gezginler için önerilen ufak bir bilgisayar faresinin pilleri tamamen bitirmesi, dinamolu el fenerinin dinamo kısmının aynı gün kırılması ve buna benzer çok fazla deneyim yaşadım.

Seyahat çantalarımızın kapasitesi malesef işin doğasından kaynaklı geniş olmuyor. Bir eşyayı almaya karar vermişken, başka bir eşyadan feragat etmek zorunda kalıyoruz. İşe yarayacak olan tüm ekipmanların bu sebepten dolayı minimum büyüklüğe ama maksimum faydaya sahip olması gerekiyor.

Küçük, Hafif ve Kullanışlı Gezi Ekipmanı

Anahtar kelimelerimiz bunlar. Fakat bu kadar nokta atışı özelliklere sahip gezi ekipmanlarına rastlamak ciddi bir araştırma ve özellikle de deneyim (genelde de acı deneyimler) gerektiriyor. Son dönemde popüler ve çok tavsiye edilen ürünlerden deneyip, memnun kaldıklarımı hemen sizlere de aktarıyorum.

Mazzo Powerdrive

mazzo powerdrive - Satın Almaya Değer 4 Gezi Ekipmanı

Akıllı telefonlar seyahatlerimizin neredeyse olmazsa olmazı. Her an araştırmamız, öğrenmemiz gereken detaylara ihtiyacımız olabiliyor.

En çok problem yaşadığımız iki konu varsa; birincisi kapasite, ikincisi de bataryadır.

Mazzo Powerdrive tek cihazda iki problemi birden çözmüş. Hem de bunu ciddi anlamda uygun bir fiyatla yapmış. Cihazın 2014 tarihinde bir Kickstarter kampanyası olmuş ve müthiş bir hızla yeterli desteği almış.

Gerçekten işinizi fazlasıyla görecek bu gezi ekipmanı aşağı yukarı bir deste kart ölçülerinde ve 21o gram ağırlığında. Evet çok hafif değil kabul etmek gerekiyor fakat seyahat çantamızın içinde pek yer kaplamıyor diyebilirim.

Nereden bulabilirim derseniz, Amazon‘da şu an satışta.

NTONPower Portable Charging Station

NTONPOWER Portable Charging station - Satın Almaya Değer 4 Gezi Ekipmanı

Gezilerimiz sırasında elektronik cihazları şarj etmek büyük eziyete dönebiliyor. Her ülkede sabit bir enerji kaynağı türü olmadığından dolayı yanımda bir kaç tane şarj ekipmanı taşımak zorunda kalıyorum.

NTONPower’ın power strip ürünü ise kesin çözümü sağlıyor. Küçük ve hafif olması başlı başına avantajıyken, kabloyu çevresine sarabiliyor olmanız da onu tam anlamıyla tercih sebebi yapıyor. Aynı zaman siyah rengin yanı sıra, kırmızı ve beyaz renk opsiyonlarınız da bulunuyor.

Kendisine yine Amazon aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Targus World Power

targus world power - Satın Almaya Değer 4 Gezi Ekipmanı

Bu sefer rakiplerine göre biraz daha pahalı fakat kullanmaya başladıktan sonra fiyatını kuruşuna kadar hakeden bir gezi ekipmanı var.

Uluslararası prizlere tam uyumluluğa sahip olması olağanüstü bir özellik olarak görülmeyebilir ama bu özelliği 8 santimetreye sığdırabiliyorsanız işte bu olağanüstüdür bence. Amerika, İngiltere, Avrupa, Avusturalya ve Asya yani kısacası tüm seyahatlerinizde yanınızda bulundurmanız gereken gezi ekipmanı olabilecek seviyede Targus World Power.

O kadar ince düşünmüşler ki, elektrik kaçaklarında veya ters giden bir durumda yanlışlıkla teması önlemek için kırmızı kapakçıkları bile ihmal etmemişler. Ayrıca parçaları bölüm bölüm birbirinden ayırabileceğinizi de belirtmek isterim.

Bu ürüne de yine Amazon üzerinden ulaşabilirsiniz.

Corsair Flash Survivor Stealth USB Bellek

corsair flash survivor stealth - Satın Almaya Değer 4 Gezi Ekipmanı

Alt tarafı usb bellek diyip geçmeyin. Eğer sıkı bir gezginseniz, yanınızda sizinle birlikte seyahat edecek şeylerin sadece fiziksel malzemeden ibaret olmadığını çok iyi bilirsiniz. Fotoğraflarınızın, videolarınızın ve hatta bilgisayarlarının içinde neler olduğu belli olmayan internet cafelerden yazdırmanız gereken elektronik biletlerinizin yegane saklanacağı yer usb belleğinizdir. Bu tür işlemlerde internet cafelere özel bilgilerinizi girmek yerine, usb belleğinizi kullanmak isteyeceksiniz mutlaka.

Corsair Flash Survivor Stealth şoka, suya ve toza karşı üstün bir koruma sağlıyor. 16-32-64-128-256gb bellek kapasitelerinde opsiyonlarınız mevcut. Uzun yolculuklarınızda  zamanınızı keyifle geçirmenizi sağlayacak videolarınızı veya müziklerinizi güvenle bu usb bellek içerisinde saklayabilirsiniz.

Fiyat konusunda ise sağladığı fiziksel avantajlar göz önüne alındığında aslında çok uygun olduğunu düşünüyorum. Şu an için 18 ile 75 dolar arasında bir fiyat bandı var Amazon‘da.

 

Gezi ekipmanı seçerken şunu unutmayın; araştırma yaparken çok fazla seçenek karşısınıza çıkıyor ve aklınız karışıyor. O yüzden bir kaç tane aralarından seçerek eleme işleminizi “tek bir cihaz içinde birden fazla işleve sahip” olanlar arasından yapmanız size zaman, para ve çantanızda ekstra boş alan olarak geri dönecektir 🙂

CEVAP YAZ

Yorumunuzu yazın
İsminizi buraya girin