Kaş Gezi Rehberi

Ülkemizin muhteşem güzellikteki Antalya kıyı şeridindeki Kaş, Akdeniz gezinizde kesinlikle uğramadan geçmemeniz gereken bir bölge. Gözlerinize ziyafet çektirecek Akdeniz manzarasına sahip plajları, tadı damakta bırakan mutfağı ve çeşitli alışveriş noktalarıyla keyifli bir gezi imkanı sağlıyor kesinlikle.

Kaş Geziniz İçin 7 Neden

Akdenizin incilerinden olan Kaş’ı ziyaret etmek için bir çok sebep sayılabilir. Kaş nde bu sebeplerin hepsini olmasa da, bir kaçını sizler için sıralıyorum;

Sempatik Kaş Sokaklarında Gezinti Ve Alışveriş

kas sokaklarinda alisveris - Kaş Gezi Rehberi

Kaş sokaklarında amaçsızca dolaşıyor bile olsanız içinizi tatlı bir huzur kaplıyor. İnsan canlısı esnaflar, primitif ama çok başarılı ambiyans yaratan mimari yapılar ve özellikle yaz aylarında adeta zirve yapan turist yoğunluğu görmeye değer. En fazla iki gün içinde bu küçük turistik ilçeyi baştan sona gezebilirsiniz.

Ayrıca bölgeye gelen turist sayısının yüksek olmasından dolayı adım başı çeşit çeşit hediyelik eşya dükkanına rastlıyorsunuz. Işıl ışıl dükkanların arasında gizlenmiş restoranlarda ünlü akdeniz mutfağını denemeyi unutmayı.

Kaputaş Plajını Ziyaret

kaputas plaji - Kaş Gezi Rehberi

Araba veya motor ile Kaş’a ortalama 25 dakikalık mesafede olan Kaputaş Plajı, emin olun görebileceğiniz en güzel plajlar arasında sayılabilir. Turkuazın adeta göz banyosu yaptıran tonundaki tertemiz sulara sahip olması, plajın bu derece popüler olmasının altındaki sebeplerinden biri. Son olarak Kaputaş Plajını ziyaret etmeden önce, öğlen 12:00 ile 16:00 arasındaki kalabalığı aklınızda bulundurmanızda fayda var.

Likya Yoluna Katılmak

likya yolu - Kaş Gezi Rehberi

Meşhur Likya Yolunun Kaş etabına ulaşmak için ilçe içerisindeki tabelaları takip edebilirsiniz. Geziniz içersinde ekstradan bir günü sadece bu etkinliğe harcayabileceğiniz kadar değerli bir deneyim olacaktır. Şehrin üzerinden gün doğumu ve gün batımına şahit olmak, hem hafızanızda hem de fotoğraflarınızda güzel bir an olarak yerini alıyor.

Yarım saatten biraz daha fazla sürecek çıkışa sahip olan bu etap, 500 kilometrelik dev bir yolculuğun önemli parçalarından bir tanesi. Bu etabın güzel yanlarından biri de herhangi bir uzmanlığa veya rehbere ihtiyacınız olmaması diyebilirim.

Ek olarak, eğer etabı tamamen bitirmeyi düşünüyorsanız Satın Almaya Değer 4 Gezi Ekipmanı yazımdaki ekipmanlara göz gezdirmeniz faydalı olabilir.

Günübirlik Kızılhisar Adası Gezisi

kizilhisar adasi - Kaş Gezi Rehberi

Meis Adası ismiyle de bilinen Kızılhisar Adası, Kaş’tan bot ile 15 dakikalık bir mesafede bulunan bir Yunan adası. Günübirlik geziler için oldukça ideal konumda olan bu adaya giden botlara, ilçe merkezinden alınabilen biletler ile binebilirsiniz. Bu arada pasaportunuzu da yanınıza almayı unutmayın.

Antiphellos Antik Tiyatrosu

antiphellos antik tiyatrosu - Kaş Gezi Rehberi

İlçe merkezindeki bu önemli amfitiyatro 2017 yılındaki çevre düzenlemeleri ve ışıklandırma çalışmalarının ardından tam anlamıyla ziyaret edilesi bir kimliğe büründü. Çalışmalar sonrasında, özellikle gece saatlerinde olağanüstü görüntüye sahip oldu. Kaş bölgesine gelip, bu antik yapıyı ziyaret etmeden dönmeyin derim 🙂

Cumhuriyet Meydanında Mola

kas cumhuriyet meydani - Kaş Gezi Rehberi

Kaş meydanı limana bakan bir çok kafe ve restorana sahip. Gözünüze güzel görünen herhangi bir kafeye uğrayıp, terasından güzel manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca her an meydanda düzenlenen bir etkinliğe denk gelme ihtimaliniz oldukça yüksek. Durağan geçen geceniz, bir anda coşkulu kutlamalar içinde geçebilir.

Yamaç Paraşütünü Deneyimlemek

kas yamac parasutu - Kaş Gezi Rehberi

Kaş bölgesinin trendi hiç bir zaman düşmeyen etkinliğidir yamaç paraşütü. Kaş gezi rehberini hazırlarken notlarım arasına ilk sıradan girdi diyebilirim. Ekstrem sporlara meraklı bir yanınız varsa, kaçırılmaması gereken bir deneyim. Bu deneyimi Asas dağı eteklerindeki özel pistte yaşayabilirsiniz. Bütün Kaş’ı kuşbakışı görebilmek, tarifi imkansız tatlar bırakıyor damakta.

1 YORUM

CEVAP YAZ

Yorumunuzu yazın
İsminizi buraya girin