Gezginler için En İyi 5 Apple Watch Uygulaması

Akıllı ekipmanların artık hayatımızın her noktasında etkin kullanıldığı bir çağdayız. Otel rezervasyonlarımızı ayarlamak, seyahate çıkmadan önce ulaşımımızı sağlayacağımız araçları organize etmek veya gezimize başlarken bölge hakkında detaylı bilgileri almak için bahsettiğim bu akıllı ekipmanları kullanmak, hayatı gerçekten büyük ölçüde kolaylaştırıyor.

Gezginler için En İyi 5 Uygulaması

Apple Watch ise seyahatlerde bir çok avantaj sağlıyor. Gezi ekipman listemi hazırlarken ilk sıraya mutlaka bu akıllı dostumuzu yazarım. Düşünsenize, kolunuzda taşıdığınız 4 cmlik bir saat sizin seyahatiniz boyunca dünya ile iletişiminizi sürdürüyor. Öyle ki, bilgisayarınıza ve hatta telefonunuza bile ulaşmanıza ihtiyacınız kalmıyor.

aw1 - Gezginler için En İyi 5 Apple Watch Uygulaması

Gezilerinizde bu küçük teknoloji dehasından daha fazla verim almak için aşağıda 5 tane Apple Watch uygulamasını yüklemenizi şiddetle öneriyorum. Seyahatlerinizde hiç ummadığınız anlarda hayat kurtarıcı olabiliyorlar.

Babbel

Fiyat: Ücretsiz (uygulama içi satın alımlar)

babbel - Gezginler için En İyi 5 Apple Watch Uygulaması

Babbel uygulaması size tam 14 dilde fonksiyonel bilgi akışı sağlıyor. Gezileriniz sırasında dil eğitimi alma imkanımız yok malum. Ama bu uygulama her bir dilin en çok işinize yarayacak cümle ve kelimelerini, ezberlemenize de olanak sağlayacak şekilde sunuyor. Zaten bir kere gittiğiniz ülkelerde dilin temellerini öğrendiğinizde tüm dünyada “derdinizi anlatabilirsiniz” 🙂

Apple Maps

Fiyat: Ücretsiz

maps apple watch - Gezginler için En İyi 5 Apple Watch Uygulaması

Yönümüzü bulabilmek için Apple’ın Haritalar iPhone uygulamasını zaten telefonlarımızda sıklıkla kullanıyoruz. Bu uygulama Watch ile kullanıldığında çok daha anlamlı hale geliyor. Şöyle düşünün; rotanızı bir kez belirlediğinizde saatiniz sizi dönüş, duruş gibi noktalarda titreyerek uyarıyor. Telefonunuza sürekli bakmak yerine, kol saatinizden takip edebildiğiniz bir navigasyon sistemi ciddi bir avantaj.

CityMapper

Fiyat: Ücretsiz

city mapper - Gezginler için En İyi 5 Apple Watch Uygulaması

Aslında temelde rota uygulaması şeklinde kategorize edebiliriz. Fakat bu uygulamanın işleyişi rakiplerine göre oldukça sıradışı. Ne kadar kullanıcı katılım gösterirse, uygulamanın bize yardımcı olma seviyesi o kadar yükseğe çıkıyor. Bu sebepten dolayı da, büyük şehirlerde sistem çok daha iyi çalışıyor.

Uygulamayı ilk kez kullanmaya başladığınızda alternatiflere göre pek farklı görünmeyebiliyor. Ancak bir süreden sonra uygulamanın sadece şehir trafiğine odaklanmadığını anlıyorsunuz. Metro, tramvay, tren gibi tüm ulaşım araçları hakkında detaylı bilgileri edinebiliyoruz.

Foursquare

Fiyat: Ücretsiz

foursquare - Gezginler için En İyi 5 Apple Watch Uygulaması

Foursquare ilk dönemlerinden beri hem kendi şehrimde, hem de gezilerimde en çok kullandığım uygulamalardan birisi. Hiç bilmediğiniz bir şehirde sanki yerlisiymiş gibi hareket edebilirsiniz. Bulunduğunuz noktaya en yakın kahve nerede iyi yapılıyor? Akşam yemeği için hangi yerel restoranı seçmek gerekli? gibi sorularınıza en isabetli ve hızlı yönlendirmeyi Foursquare yapıyor.

Gideceğiniz mekanı seçtiğinizde o mekanla ilgili müşteri yorumlarına, açılış-kapanış saatlerine, menüsüne veya otoparkı olup olmadığı bilgisini dahi alabiliyorsunuz. Uygulamanın konum servislerini açık bırakmayı unutmayın, faydasını göreceksiniz.

XE Currency

Fiyat: Ücretsiz

xe currency - Gezginler için En İyi 5 Apple Watch Uygulaması

Ios için en başarılı kur çevirici uygulamalar arasında mutlaka ilk 3 sıralamasında her zaman yer bulur XE Currency. Favori kurlarınız için alarmlar kurabilmenize izin verirken, aynı zamanda anlık olarak kur bilgilerini de saklar. En çok tercih edilme sebeplerinden biri de bu özelliği aslında. En son güncellenmiş kur bilgisini hafızasında tutarak, internet erişimine sahip olmadığı zaman sizin en son kurdan hesaplama yapmanızı sağlıyor.

10 farklı döviz bilgisini aynı anda takip edebiliyor olması da bir başka artısı. Bu uygulamaları gezileriniz öncesi mutlaka Apple Watch’unuz ile birlikte yanınızda bulundurduğunuzdan emin olun. Ne zaman, hangi şartlar altında ihtiyacınız olabileceğini bilemezsiniz 🙂 Tam da bu sebepten dolayı “hayat kurtarıcı” role bürünüyorlar.

CEVAP YAZ

Yorumunuzu yazın
İsminizi buraya girin