En Ucuz 15 Avrupa Şehri

Yükselen döviz kuruyla beraber seyahat etmeyi sevenler olarak yeni, fakat biraz daha ucuz şehirler aramaya başladık. Bu yazımda da bildiğim en güzel ve en ucuz Avrupa şehirlerini listeledim. Umarım gezip beğenirsiniz! Keyifli okumalar.

EN UCUZ AVRUPA ŞEHİRLERİ

BELGRAD

belgrad - En Ucuz 15 Avrupa Şehri

Türkçesi Beyaz Şehir olan Belgrad, Sırbistan’ın başkenti. Ucuz biraları ve uygun fiyatlı gece hayatıyla genellikle seyahat severlerin tercihi oluyor. Özellikle Belgrad’a girişte polislerin problem çıkarabildiği haberlerini duysak da, Belgrad mutlaka gezilip görülmeye değer.

 

BÜKREŞ

bukres - En Ucuz 15 Avrupa Şehri

Komşumuz Romanya’nın başkenti Bükreş’i listemize almazsak olmaz! Tuna nehri etrafında çevirili bu şehir, yemekleriyle de çok ünlü. Bizim yemeğimize biraz benzerlik gösterse de, fiyat olarak oldukça uygun diyebiliriz. Sokakta gezerken sıklıkla Türk mağazalarına da rastlayacaksınız, şaşırmayın derim.

 

LVIV

lviv - En Ucuz 15 Avrupa Şehri

Ukrayna’da bir şehir olan Lviv, Ukrayna’yla yapılan anlaşmanın ardından pasaportsuz ve vizesiz giriş olduğundan dolayı Türk akınına uğradı. Türk ve diğer milletlerden insanların geldiği Lviv’de ucuzluğunun yanında, gezilecek bir çok müze ve tarihi bölge mevcut.

 

BRATISLAVA

bratislava - En Ucuz 15 Avrupa Şehri

Orta Avrupa ülkelerinden sayılması, Slovakya, Avusturya, Macaristan’a sınır olmasından ötürü tren ve otobüslerle seyahat etme imkanı sunuyor. Ünlü markaların fabrikalarının da bu şehirde bulunduğu BRATISLAVA, şu an itibariyle seyahat etmek için oldukça ideal bir şehir konumunda.

 

KIEV

kiev - En Ucuz 15 Avrupa Şehri

Yine Ukrayna’dan bir şehir! Ukrayna’nın başkenti olan KIEV, Lviv’den biraz daha pahalı. Pahalı olmasının sebeplerinden bir tanesi ise, tahmin edebileceğiniz üzere başkent olması 🙂 2. dünya savaşına ait sayısız müzenin bulunduğu bu kentte, eski Sovyetlere ait birçok kalıntı halen şehir merkezinde sergileniyor.

 

KRAKOW

krakow - En Ucuz 15 Avrupa Şehri

İkinci dünya savaşının ardından en çok hasar alan şehirlerden biri KRAKOW, krallar şehri olarak da biliniyor. Her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapan KRAKOW, ucuzluğundan ötürü tercih edilebilir. Şehrin sahip olduğu görsel güzelliği söylemeye gerek dahi yok.

 

PRAG

prag - En Ucuz 15 Avrupa Şehri

Orta Avrupa denilince akla ilk gelen şehirlerden birisi. Prag özellikle öğrenci şehri olmasından dolayı ucuzluğuyla biliniyor. Kafka’nın da müzesinin bulunduğu Prag’da, alkol fiyatları oldukça uygun ve içim kaliteleri oldukça tercih edilebilir düzeyde!

 

SARAYBOSNA

saraybosna - En Ucuz 15 Avrupa Şehri

Bosna-Hersek’in başkentliğini yapan bu kalbi kırık şehrimiz, özelikle bizler tarafından sıkça ziyaret ediliyor. Bu balkan şehrimizi, pasaportunuzla birlikte vizesiz bir şekilde ziyaret edebiliyorsunuz.

 

RİGA

riga - En Ucuz 15 Avrupa Şehri

Letonya’nın başkenti Riga, özellikle hızlı gece hayatı ve alkolün ucuzluğundan ötürü turistler tarafından sıkça ziyaret ediliyor. Fakat güvenlik konusunda günün belirli saatlerinde sıkıntı yaşandığını da eklemek isterim.

 

SOFYA

sofya - En Ucuz 15 Avrupa Şehri

Komşumuz Bulgaristan’ın başkenti olan Sofya, gece hayatı ve kumarhaneleriyle ünlü! Ucuz otel fiyatları ve güzel yemekleriyle komşumuzu tercih edebilirsiniz.

 

PETERSBURG

petersburg - En Ucuz 15 Avrupa Şehri

Romanlardan esinlenilen bu şehir, Rusya’nın en büyük ikinci merkezi halinde. Özellikle alkol fiyatlarının uygun olduğu bu şehir, turistler tarafından akına uğramış durumda.

 

VARŞOVA

varsova - En Ucuz 15 Avrupa Şehri

Polonya’nın başkenti VARŞOVA, özelikle erasmus öğrencileri tarafından sıkça tercih ediliyor. Günlük yaşamın ucuz olması ve 2. Dünya savaşında önemli şehirlerinden biri olan Varşova, yılda milyonlarca turist ağırlamakta.

 

VILNIUS

vilnius - En Ucuz 15 Avrupa Şehri

Baltık denizinde kurulu bir şehir olan Vilnius, Litvanya’nın başkenti konumunda. Diğer şehirlerden biraz daha pahalı olsa da, özellikle soğuk havayı seven gezgin arkadaşlarımız için bulunmaz hint kumaşı niteliğinde adeta.

 

ZAGREB

zagreb - En Ucuz 15 Avrupa Şehri

Hırvatistan’ın başkenti Zagreb, özelikle spor dallarında büyük bir ilgiye sahip bir şehir. Butik otellerin fazla olmasından dolayı, fiyatlarda aynı oranda ucuz diyebilirim.

 

BATUM

batum - En Ucuz 15 Avrupa Şehri

Komşu ülkemiz Bulgaristan’ın başkentliğini yapan Batum, özellikle teknoloji ürünlerinin ve arabaların ucuzluğundan ötürü ülkemiz vatandaşları tarafından sıkça ziyaret ediliyor. Özellikle kumar ve alkol sektörünün canlı olduğu Batum’da fiyatlar ise oldukça uygun sayılır.

CEVAP YAZ

Yorumunuzu yazın
İsminizi buraya girin