BigBlue 28W Güneş Enerjili Şarj İstasyonu İncelemesi

Seyahatlerimizde elektronik cihazlarımız ile ilgili yaşadığımız problemlerin en başında, bataryalarının boşalma süresi geliyor. İşin ilginç tarafı teknoloji ilerledikçe, bataryaların direnç süresi kısalmaya başladı. Bu yüzden gezi ekipmanlarımız arasına şartlar ne olursa olsun, mutlaka powerbank veya güneş enerjili şarj istasyonu ekliyoruz.

Satın Almaya Değer 4 Gezi Ekipmanı inceleme yazımda da vurguladığım gibi, ekipmanlarımızda mobilite çok kritik bir özellik. Gezi çantalarımızdaki kısıtlı alanları oldukça ekonomik kullanmamız gerekiyor. ise elektronik cihazlarımızı şarj edecek ekipman konusunda ciddi anlamda başarılı.

BigBlue 28W Güneş Enerjili Şarj İstasyonu

Bir çok sitede alanında lider konumda olan BigBlue, stabil şarj edebilme ve güvenilirlik anlamında neredeyse kusursuz bir ürün. Dahili ampermetresi ve kendini tekrar başlatabilme özelliği, rakiplerinden kendini bir adım öne geçiriyor.

Her ne kadar meşhur markalardan biri olmasa da, BigBlue üretim kalitesi ve kullanılabilirlik anlamında büyük rakiplerine kafa tutacak seviyede.

Performans

bigblue gunes enerjili sarj istasyonu 2 - BigBlue 28W Güneş Enerjili Şarj İstasyonu İncelemesi

Bulutlu havada şarj etmeye çalışıyorsanız veya gölgeye denk gelen bir noktada iseniz, BigBlue güneş enerjili şarj istasyonu kendini tekrar başlatma özelliğini devreye sokuyor.

Kesintiler arasında gücünü azaltarak şarj etmeye devam etmesinin yanında, gün ışığını aldığı anda kendini yeniden başlatıp yumuşak geçişle kaldığı yerden şarj etmeye devam ediyor.

Piyasadaki en geniş kapasiteli güneş enerjili şarj istasyonu olmasından dolayı, cihazlarınızı ciddi derecede hızlı şarj edebiliyor. Yarım saat içerisinde 25.000mAh kapasitesindeki bataryanın %5’lik bölümünü doldurabiliyor.

Dayanıklılık

bigblue gunes enerjili sarj istasyonu 3 - BigBlue 28W Güneş Enerjili Şarj İstasyonu İncelemesi

Güneş enerjili şarj istasyonu ürünleri genelde nem ve tozlu ortamlara karşı hassas olmalarıyla bilinir. Fakat BigBlue bu konunun üzerinde özellikle eğilmiş gibi görünüyor. Ampermetre ve otomatik kendini tekrar başlamasını sağlayan hassas parçalara sahip olsa da, cihaz nemli ortamlarda dahi tam kapasiteyle çalışabiliyor.

Dış kaplamasının kanvas olması ise ayrı bir arge başarısı. Nem, aşınma, darbe ve tozlara karşı mükemmel koruma sağlıyor kanvas.

Taşınabilirlik

bigblue gunes enerjili sarj istasyonu 1 - BigBlue 28W Güneş Enerjili Şarj İstasyonu İncelemesi

İncelemenin bu kısımına başlarken en ve boy olarak büyük olduğunu kabul etmek gerekiyor. Buna karşın BigBlue güneş enerjili şarj istasyonu oldukça ince bir yapıya sahip. Hatta aynı kategorideki rakiplerinden daha ince olduğunu dahi söyleyebilirim.

Fiyat

bigblue gunes enerjili sarj istasyonu 4 - BigBlue 28W Güneş Enerjili Şarj İstasyonu İncelemesi

BigBlue’u rakiplerinden bir adım öne geçiren başka bir yanı da, fiyat/performans dengesi. An itibariyle Amazon üzerinde 65$ fiyat etiketi bulunuyor. Bu rakam performanslı bir güneş enerjili şarj istasyonu için oldukça uygun durumda. Ortalama 70-80$ bandında seyreden sektörün de altında bir fiyata sahip.

CEVAP YAZ

Yorumunuzu yazın
İsminizi buraya girin